ZT-96 4 wheel E-Moped Car

Nový produkt

7 250 €s DPH

Prečo elektromobil?

Majitelia elektromobilov majú výhodu v podobe oveľa nižších prevádzkových nákladov. Elektrina potrebná na nabíjanie elektromobilu je približne o dve tretiny lacnejšia v prepočte na kilometer v porovnaní s cenou benzínu pre rovnaké vozidlo. Existuje množstvo užitočných online kalkulačiek, ktoré vám pomôžu s výpočtom úspory v prípade kúpy elektromobilu.

Elektromobil má oveľa menej pohyblivých dielov než klasické auto so spaľovacím motorom. Existuje pomerne málo bežných servisných úkonov a žiadne drahé výfukové systémy, štartéry, vstrekovanie paliva, radiátory a mnoho ďalších dielov, ktoré nie sú v elektromobile potrebné.

Jediná pohyblivá časť v motore elektromobilu je rotor – preto je elektromobil veľmi jednoduchý a zároveň silný. Jedinou starosťou ostáva teda udržiavať brzdy, pneumatiky a odpruženie.

Jednou z najdiskutovanejších tém sú batérie. Pri dnešnom technologickom pokroku a z článkov, ktorých je batéria elektromobilu vytvorená sa batérie prezentujú dlhou životnosťou.

Šetrnejšie k životnému prostrediu

Menej znečistenia: Voľbou elektromobilu prispievate k zníženiu znečistenia ovzdušia škodlivými emisiami z výfukových plynov. Elektromobily majú nulové hodnoty výfukových emisii.

Obnoviteľné zdroje energie: Podporiť životné prostredie je možné aj rozvinutím konceptu elektromobilov o ďalšie prvky. Je to napríklad čerpanie elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov ako je napríklad slnečná energia – pomocou solárnych fotovoltaických systémov. V tomto prípade solárne systémy slúžia na „zelené nabíjanie“ batérie do elektromobilu.

Ekologicky šetrné materiály: V súčasnosti je tiež trendom využívať recyklované a ekologicky menej škodlivé materiály pre elektrické vozidlá.

Číslo E00096
Menovitý výkon motora 3000W
Menovité napätie motora 60V
Rýchlosť 45km / h
Dojazd ≥100km
Nosnosť 250kg
Predná brzda Hydraulická kotúčová brzda
Zadná brzda Hydraulická kotúčová brzda
Veľkosť predných kolies a pneumatík 135/70R12 Zliatinové disky
Veľkosť zadných kolies a pneumatík 135/70R12 Zliatinové disky
Prevodovka Plynule menitelný prevod
Typ batérie Gélové olovené batérie
Kapacita batérie 45Ah
Napätie batérie 2 X 60V
Doba nabíjania batérie - h 10 h
Veľkosť 2300x1190x1485
Hmotnosť obalu / (čistá / hrubá) 450kg
Doplnky vykurovací systém, parkovacia kamera, bluetooth radia, 2 sedadlá